Zde se můžete dozvědět více o mých cestách po světě. Vyberte si, která cesta Vás zajímá. Můžete si přečíst blog, prohlédnout fotogalerii nebo shlédnout video.

Nový Zéland

V září 2015 jsem se vydal na svou první velkou zahraniční cestu. Do té doby jsem příliš necestoval. V té době jsem akutně začal pociťovat potřebu změny. Díky kamarádovi jsem se dozvěděl o programu Working Holiday. Po počátečních obavách jsem nakonec o víza zažádal a jako jeden z 1500 šťastlivců je opravdu získal. Jaký byl můj první let letadlem v životě a jak jsem prožil na Zélandu krásných 15 měsíců se dozvíte v následujícím blogu.

Kanada

Na Zéland jsem navázal Kanadou. Opět jsem zažádal o Working Holiday víza a opět se na mě usmálo štěstí a já se tak mohl vydat na rok do země, o které jsem v dětství tolik snil.  Highlightem této cesty byl můj 3 měsíční epický přejezd napříč touto krásnou zemí od Atlantiku k Pacifiku na kole. O Expedici Bike Swipe Canada 2017 se můžete dozvědět více na blogu po kliknutí na obrázek vlevo.

Balkán

Pobyt na Zélandu jsem v létě 2016 na 3 měsíce z rodinných důvodů přerušil. Během této neplánované přestávky se mi naskytla příležitost zúčastnit se desetidenního roadtripu do zemí bývalé Jugoslávie s cílem navštívit 5 zemí, navštívit hlavní města a vystoupit na nejvyšší vrcholy těchto zemí. O našem dobrodružství si můžete přečíst na blogu pod odkazem vlevo.

Rumunsko

Ještě před tím, než jsem odletěl na Zéland, vyrazili jsme s kamarádem otestovat outdoorové vybavení do Rumunských bezcestných hor. Byl to úžasný zážitek a naprosté souznění s přírodou. Více si přečtěte v Blogu.

Česká Republika

Před Zélandem jsem cestoval víceméně jen po Čechách. V ČR je spousta krásných míst a je tu neustále co objevovat. Proto na naší přírodu ve středu Evropy nezapomínám ba naopak po návratu ze zahraničí cestuji po České Republice mnohem intenzivněji. Kromě dílčích výletů pravidelně každý rok s kamarády obcházíme sekvenčně okolo hranic. Nejen o projektu „Vandrákem nadosmrti“ se můžete dozvědět v blogu vlevo.

Příspěvky