Vystudoval jsem technologicko-organizační obor obrazové a zvukové techniky na Střední průmyslové škole sdělovací techniky v Praze, na kterou jsem navázal studiem produkce na Vyšší odborné škole filmové v Písku.

Během více jak 10ti leté praxe v oboru jsem vystřídal technické, organizační i tvůrčí pozice, což mě zformovalo jako jakéhosi AV univerzála.

Díky tomu chápu výrobní procesy jako celek se schopností zaměřit se na konkrétní části výrobního AV řetězce na technické, organizační či tvůrčí pozici.

Z toho vznikají projekty a spolupráce viz. níže.

Současnost

Momentálně se živím převážně jako sportovní kameraman, technik a grafik při výrobě televizních a internetových sportovních přenosů.

Spolupracuji s předními čekými sportovními televizními stanicemi O2TV Sport a Sport 5. Zároveň spoupracuji na výrobě internetových přenosů nejvyšší české hokejové (Tipsport Extraliga) a fotbalové (Fortuna liga) ligy.

 

Historie

2003 – 2007 SPŠST Panská

V roce 2007 jsem úspěšně odmaturoval na Střední průmyslové škole sdělovací techniky v Panské ulici v Praze v oboru Obrazová a zvuková technika: technologicko-organizační zaméření. V rámci praktické části maturitní zkoušky jsem s dalšími dvěma spolužáky natočil a úspěšně obhájil dokumentární film o legendární české Reggae kapele Švihadlo.

2007 – 2009 VOŠ filmová v Písku

Po maturitě jsem pokračoval ve studiu AV tvorby na Vyšší odborné škole filmové v Písku v oboru produkce. Zde jsem se blíže seznámil s mechanismy filmové výroby. Vedle teoretické přípravy jsem se studenty z oboru režie, kamery a zvuku spolupracoval na praktických cvičeních. Studium jsem úspěšně zakončil státní zkouškou a získal titul Diplomovaný specialista (DiS.) V rámci absolutoria jsem produkoval dokumentární film o hudební skupině Fast Food Orchestra.

Reference