Poslední týden v Aucklandu

Přístav v Aucklandu

Poslední týden v Auckland (5. – 12. 10. 2015)

Po návratu ze severu jsem počítal s krátkou zastávkou v Aucklandu a následným pokračováním za prací do oblasti Bay of Plenty, kde by měla začít sezóna prací na kiwi sadech. V Bay of Plenty jsme už jednou byli, a sice když jsme byli vyzvednout Estimu kousek za Katikati. Z krátké zastávky v Aucklandu se nakonec vyklubalo 9 dní, které se vám níže pokusím ve zkratce popsat.

Snídaně na parkovišti

 

Jak jsem již naznačil na konci předchozího článku, naším domovem v Aucklandu se tentokrát stalo parkoviště ve sportovním areálu Bruce Pulman Park jižně od centra města v části Takanini. Nespornou výhodou tohoto místa bylo to, že se zde nachází záchody, pitná voda a hlavně teplá sprcha zdarma. Jedinou nevýhodou této sprchy bylo, že se každých cca 5 minut otevíraly dveře. Pro páry je to v pohodě (jeden hlídá dveře, druhý si užívá horkou vodu), já jsem se musel vždy rychle ošplouchnout a za pět minut už číhat v trenkách u dveří s prstem na čudlíku k zavírání dveří :-D. Občas se muselo čekat, jelikož zde „kempovalo“ hodně backpackerů, ale co byste nechtěli, když to je zadarmo.

První dny jsme nocovali v našich autech přímo v areálu, který hlídač vždy v půl 11 večer zamykal. Pak jsme ale z komentářů v mobilní aplikaci pochopili, že uvnitř mohou kempovat jen tzv. Sef contained vozy (tedy soběstačné kempovací vozy disponující záchodem a nádrží s vodou), navíc nám bylo divné, že všechny campervany před zavřením brány přeparkovávají na venkovní parkoviště podél zdi areálu, tak jsme je následovali.

Běžný den vypadal tak, že jsme se ráno vzbudili, absolvovali ranní hygienu, udělali snídani a vyrazili do města. Tomáš s Adélou spřádali plány na přestavbu 7místné Estimy na 1kk, takže přeměřovali, objížděli obchody a porovnávali ceny materiálů. První dny jsme jezdili společně, pak jsme se vždy rozdělili. Já jsem jel většinou na nějaký krátký výlet, nákup nebo do knihovny na internet. V podvečer jsme se většinou opět sešli na parkovišti. Já jsem si pak dal krátký běh kolem areálu zakončený lehkým workoutem. Yes, pomalu se zase začínám dostávat do formy :-). Prostředí sportovního areálu, kde denně někdo trénoval (ať už rugby, cricket nebo fotbal) k tomu přímo vybízelo.

Karioitahi Beach – Pláž s černým pískem

 

Jak jsem již zmiňoval výše, během toho týdne v Aucklandu jsem absolvoval pár výletů. Prvním z nich bylo hledání místa pro natočení krátkého videa pro moji sestru, která zanedlouho slavila kulaté jubileum. Díky tomu jsem poznal čirou náhodou Karioitahi Beach, což je pláž s černým pískem, kde se s oblibou vykonává mnoho volnočasových aktivit, jako například surfování (příboj tu byl opravdu bouřlivý), ježdění na koních, motorkách, v autech apod. Dále je pláž a celá oblast významná jako naleziště hliněných nádob původních maorských obyvatel (to jsem alespoň pochopil z přítomné naučné cedule). Dále jsem pak pokračoval na Grahams Beach, což byla klasická pláž s hezkým prostorem pro kempování. Byl zde i dobrý výhled na aucklandské letiště, tudíž se přes Manukau Harbour dala sledovat vzlétající a přistávající letadla. Cestou jsem si koupil vyhlášené Fish n Chips, které jsem si zde ve slunečném počasí na pláži náležitě vychutnal. Další den jsem navštívil centrum Aucklandu, abych udělal nějaké fotky, dokud tu jsem. Při té příležitosti jsem se potkal s Karlem, rodákem z vesničky v Podkrkonoší, kde máme chatu. Dobrá to náhodička, jelikož jsem Karlovi komentoval příspěvek na Facebooku ve skupině, aniž bych věděl, kdo to je a až posléze jsem zjistil, že je ze Lhoty :-). Domluvili jsme další výlet, tentokrát do Hobitína, tedy místa, kde se točil Pán prstenů. O tom ale v samostatném článku.

Výhled cestou z Graham Beach

 

Po necelém týdnu jsem se už ale v Aucklandu dost nudil a začal jsem pociťovat potřebu někam se pohnout a neztrácet čas nicneděláním ve městě. Proto jsem začal prohledávat nabídky práce na internetu. Zároveň jsem si za 40založil účet na WWOOFingu, což je projekt, kdy bydlíte na farmě a pomáháte zde s každodenními pracemi pár hodin denně výměnou za ubytování a stravu zdarma. Je to dobré zejména ve chvíli, kdy nemůžete sehnat práci, a tak alespoň ušetříte náklady za ubytování a jídlo. Jako nejlepší server na hledání práce se mi osvědčila stránka www.backpackersboard.co.nz,

kde jsem odpověděl na několik pracovních i WWOOF inzerátů. Odpověděla mi jedna paní z WWOOFingu, ale než jsme se stihli pořádně zkontaktovat, dostal jsem zároveň odpověď na dobře placenou práci na kiwi sadech v Opotiki v Bay of Plenty. Po pár vyměněných emailech bylo rozhodnuto. V pondělí 12. 10. zvedám kotvy a vyrážím z Aucklandu směrem na východ. Cestou si projedu poloostrov Coromandel, přenocuju a v úterý 13. října v 6 hodin večer mě čeká první meeting s managerem. To šlo docela rychle :-). Tomáš s Adélou dodělají postel v Estimě a pak za mnou dorazí, pokud bude ještě místo.