Jednou z mých velkých vášní již od útlého věku je cyklistika nejen z pozice jezdce, ale zároveň jako mechanika. Zajímám se o moderní technologie využívané v cyklistice.

Disponuji širokou škálou servisního nářadí různých značek. Umím si poradit s historickými koly, ale zároveň jdu s dobou a nezaskočí mě moderní modely využívající nejnovější technologie.

Potřebujete kolo připravit na nadcházející sezonu, nebo ho naopak „zazimovat“? Máte staré kolo v garáži a chcete ho zprovoznit? Bude mi ctí vzít si Váš „Bajk“ do parády. Ke každému kolu přistupuji individuálně a servis provádím s láskou, jako bych pracoval na vlastním kole.

Jak to vzniklo…

Již v klukovských letech jsem rozebral nejedno kolo, které se doma objevilo. S postupem času a zkušeností se mi začalo dařit i většinu z těch kol dát zpátky dohromady a leckdy dokonce ve funkčním stavu ba dokonce někdy i funkčnějším než původně. Zajímalo mě, jak fungují brzdy, řazení a další technologie, které ženou kolo vpřed.

Vždy jsem se snažil udržovat kolo co nejčistší. Proto jsem právě všechny komponenty rozebíral do posledního šroubku, abych se všude dostal. Postupem času jsem se naučil, co jak seřídit a kde co namazat, aby kolo hladce fungovalo jako celek.

Během svého života jsem vystřídal spoustu kol od těch historických kousků postupně k těm modernějším. Zároveň jsem vystřídal více cyklistických stylů. Vždy jsem si chtěl na svém kole všechno servisovat sám a bavilo mě učit se novým věcem. Díky tomu jsem se postupně vybavil více či méně profesionálním nářadím pro servis kol. Některé specifické druhy nářadí jsem si i sám vyrobil.

Nejvíce praktických zkušeností v oblasti servisu kol jsem získal během své 3 měsíční cyklistické expedice napříč Kanadou, kdy jsem byl odkázaný jen sám na sebe, na to co umím a na selský rozum. Další již profesionální zdokonalení přišlo, když jsem brigádně jednu sezonu po příletu z Kanady působil jako mechanik v jednom známém Pražském cykloservisu pod vedením opravdových profíků, kteří se servisu kol věnují přes 25 let. Od těchto profíků jsem se mj. naučil spoustu vychytávek.

Byla jen otázka času, kdy jsem se začal starat nejen o svá kola, ale i o kola lidí z mého okolí. Dnes si tím plním sen mnoha lidí, kdy mohu dělat to, co mě baví, držet krok s vývojem moderní cyklistiky a přivydělat si tím třeba i na nový stroj pro mé terénní radovánky.

Proto mě neváhejte kontaktovat, pokud potřebujete s něčím poradit, nebo třeba něco dotáhnout, seřídit či namazat.

Váš #vojtamalej